საქართველოს საპატრიარქოს საქველმოქმედო ფონდ „ლაზარეს“ ორგანიზებით, ბობოყვათის საპატრიარქო რეზიდენციაში გაიმართა საქართველოს მართლმადიდებლი, სომხური სამოციქულო ეკლესიისა და მუსლიმური თემის წარმომადგენელ სასულიერო პირთა შეხვედრა.
კატეგორია : გიმნაზია | ქვეკატეგორია : განათლება | გამოქვეყნდა: 2022-10-31 19:46:13
მიმდინარე წლის 3–4 ოქტომბერს, საქართველოს საპატრიარქოს საქველმოქმედო ფონდ „ლაზარეს“ ორგანიზებით, ბობოყვათის საპატრიარქო რეზიდენციაში გაიმართა საქართველოს მართლმადიდებლი, სომხური სამოციქულო ეკლესიისა და მუსლიმური თემის წარმომადგენელ სასულიერო პირთა შეხვედრა.
ღონისძიებაზე განხილულ იქნა საკითხები კონფლიქტების ტრანსფორმაციისა და მშვიდობის მშენებლობის მიმართულებით, როგორც ეროვნულ, ასევე სათემო დონეზე. გაიმართა მსჯელობა რელიგიის და სასულიერო პირთა როლზე არსებულ გამოწვევებთან გასამკლავებლად.
შეხვედრაში საქართველოს სამოციქულო ეკლესიიდან სხვა სასულიერო პირებთან ერთად მონაწილეობდა თბილისის წმიდა თამარ მეფის სახელობის გიმნაზიის რექტორი, დეკანოზი მირიან სამხარაძე.